תיקון גג רעפים לפני החורף

גגות רעפים אומנם מוכרים לנו מבתים ישנים יחסית, אולם בשנים האחרונות הם חדרו לעולם העיצוב במיוחד בעיצוב בתים פרטיים, שבהם ניתן למצוא גוונים שונים של רעפים ולא רק את גוון האדום – בורדו. גגות רעפים אומנם מוסיפים רבות לעיצוב הבית ומוסיפים לו חמימות ואופי מיוחד משלו. אך למרות היתרונות הרבים והגוון המיוחד של גגות רעפים, הם נוטים במשך הזמן להישבר ולהתבלות, במיוחד בימי החורף הקרים. רעפים סדוקים או שבורים יכולים לגרום לנזקים למבנה, הן מבחינת חדירת מים וגם מבחינת פגיעה במראה העיצובי, לכן חשוב למנוע מראש את בעיות אלה על ידי תיקון גג רעפים המתבצע על ידי בעלי מקצוע מיומנים בתחום.

הנזקים שיכולים לגרום רעפים סדוקים או שבורים

שברים או סדקים בגגות רעפים יכולים לגרום לחדירה של רטיבות ממי גשמים או מנזילות מדודי שמש. חדירת הגשמים יכולה לגרום גם לנזק לרכוש הנמצא תחת הגגות, בין אם מדובר על רכוש הנמצא בעליית הגג או בשטח הבית. כמו כן, חדירת הגשמים יכולה לגרום לעובש בקירות שיכול לגרום לנזק בריאותי לדיירי הבית ולפגיעה במראה האסתטי שלו.

חדירה של מזיקים עקב רעפים שבורים

מלבד העובדה שגגות רעפים סדוקים או שבורים גרומים לבעיות רטיבות, הם מספקים פתח לחדירת מזיקים. סדקים קטנים יכולים לגרום לחדירה של מזיקים קטנים כגון מעופפים, נמלים, תיקנים וכו' שיכולים לגרום לנזק גם לקונסטרוקציות העץ. לעומת זאת, רעפים שבורים לגמרי יכולים לגרום לחדירה של מזיקים גדולים יותר כמו – מזיקים ממשפחת המכרסמים, ציפורים, יונים המגיעות לקונן ועוד אורחים שוודאי לא תרצו שיתארחו בעליית הגג שלכם.

כיצד מתקנים רעפים ישנים וחדשים?

במקרה של תיקון רעפים חדשים יחסית העבודה היא קלה יותר, לרוב בעל המקצוע יחליף כמה רעפים שבורים או סדוקים בצורה מהירה. לעומת זאת, תיקון רעפים ישנים היא משימה מורכבת יותר, במיוחד אם מדובר ברעפים ישנים מאוד המתפרקים בקלות, שאז התיקון מסובך יותר. אומנם החלפת הרעפים הבודדים הם פתרון זמני, אך בחלוף הזמן הם יכולים להישבר שוב, לכן ברוב המקרים יש צורך להחליף את כל הרעפים בגג ולעתים גם את הקונסטרוקציה ואת שאר המרכיבים של הגג.

"טבע גגות" הינה חברה מובילה לתיקון ובדיקת גגות רעפים. צוות עובדי החברה מורכב מגגונים מנוסים הזמינים להעניק לכם שירות אישי, מקצועי ואמין. בשלב הראשוני צוות החברה יבדוק בצורה מקצועית את הגג וימליץ לכם על טיפול מקצועי על פי סוג הבעיה וסוג הרעפים המותקנים.