שיפוץ גג רעפים

שיפוץ גג רעפים בשנים האחרונות נראה כי יותר ויותר בעלי דירות שמים דגש על נושא בטיחות הגגות ועמידותם מפני חדירת לחות ומי גשמים, שהרי הגג הוא זה ששומר על המבנה כולו כאשר הוא אטום ויבש. גג תקין יכול להגן על המבנה מקרינת השמש, מחדירה של מזיקים ומכרסמים והוא מונע אובדן של חום בימי החורף. אך כפי שרבים וודאי יודעים, ישנם גגות איכותיים העמידים למשך שנים רבות וישנם גגות הנוטים לתקלות וזקוקים מידי פעם לשיפוץ יסודי. למעשה, ניתן לומר כי אין גג החסין לחלוטין מבעיות ותקלות, לכן על בעלי הבית להיות ערניים ולבדוק את רעפי הגג מידי פעם ובמיוחד בחודשי הסתיו טרם כניסת החורף.

סוגי שיפוצים נפוצים של גגות רעפים

איטום גגות – פעולת האיטום מתבצעת כאשר מדובר על גגות שאינם אטומים לגמרי, ומומלץ לבצע בדיקה מקיפה של הגגות כל תחילת חורף. בתהליך זה בודקים היטב את הרעפים, אם יש בהם סדקים, שברים או רעפים חסרים ובכן מבצעים איטום כללי על ידי חומרים מיוחדים.

תיקון והחלפת רעפים – ישנם מקרים שניתן לתקן רעפים בודדים שנשברו או נסדקו, אך ישנם מקרים שאין מנוס אלה להחליף את הרעפים, כיוון שהם בלואים וישנים. מובן שבעל מקצוע יוכל לבחון את המקרה ולהמליץ על החלפת הרעפים או על שיפוץ גג רעפים באופן כללי.

החלפת כל הרעפים בגג – ישנם מקרים שתיקון או החלפה של רעפים בודדים אינם יעילים, כיוון שפעולות אלו לא ימנעו חדירת גשמים, לכן במקרים אלו גגן ימליץ להחליף את כל הרעפים הנמצאים על הגג. לרוב, מבצעים החלפה שכזאת במקרה שמדובר ברעפים ישנים מאוד.

בנייה מחדש של הקונסטרוקציה – יש לא מעט מקרים שבהם הקונסטרוקציה ישנה ועשתה את שלה, לכן יש צורך להחליפה לחדשה או לנסות לתקנה בשיטות תיקון מיוחדות.

תיקון או שיפוץ  גגות בטון – גגות בטון רגילים הם עמידים יותר ביחס לסוגי רעפים או גגות אחרים בשל חוזקו של הבטון. מובן שהם עמידים רק אם הם נבנו בשיטות חדשניות ומלכתחילה הם נבנו בצורה עמידה וחזקה. במקרים של בעיות איטום בגגות בטון, ניתן לפרוס יריעות איטום חדשות ולאטום את הגג, או לבצע זיפות גגות מחדש.

חברת "טבע גגות" מציעה שירות שיפוץ גג רעפים על ידי מיטב בעלי מקצוע בתחום הזמינים עבורכם תמיד. בשלב הראשוני צוות החברה יבדוק בצורה מקצועית את הגג וימליץ לכם על טיפול מקצועי על פי סוג הבעיה וסוג הרעפים המותקנים.