הכן גגך לחורף: דברים שכדאי לדעת

הכן גגך לחורף: דברים שכדאי לדעת – גג תקין ללא בעיות נזילה ואטום היטב הוא לא דבר ברור מאליו, לא כל שכן הטיפול בו. בין אם אתם מתגוררים בבית פרטי או בבניין רב קומות, עליכם לדאוג ולהכין היטב את הגג דקה לפני כניסת החורף. עבודה זאת נקראת איטום גגות ומתבצעת על ידי בעלי מקצוע המתמחים בתחום זה. איטום הגג נעשה על ידי חומרים מיוחדים, חלקם מוכרים לנו מהעבר הרחוק כדוגמת זפת וחלקם על ידי שיטות חדשניות כדוגמת יריעות ביטומניות. מעבר לאיטום הגג, חשוב לדאוג גם לגג הרעפים, שהרי רעפים רופפים שאינם מחוברים היטב יוכלו לעוף ברוח ולאפשר חדירת גשמים לתוך המבנה.

אז כיצד מומלץ להכין את הגג לחורף?

הקדימו רפואה למכה

אם ברצונכם למנוע מקרים של חדירת מים למבנה ורעפים רעועים שיוכלו לעוף ברוח, עליכם להקדים תרופה למכה ולהזמין מבעוד מועד בעל מקצוע שיבצע בדיקה מקיפה לגג ויבחן אם יש צורך לאטום את הגג או לבצע תיקונים שונים, כדי שתוכלו לעבור את החורף ללא תקלות וללא נזילות.

הזמינו בעל מקצוע מומחה בתחום גגות ולא שיפוצניק

איטום ותיקון גגות היא אינה עבודה המתאימה לשיפוצניק ומובן שגם לא לחובבן. מדובר בעבודה מורכבת הדורשת מיומנות רבה לצד שימוש בחומרים ייחודיים. לכן, הזמינו גגן ולא שיפוצניק. עליכם לדעת כי גג אטום וחזק יוכל להגן עליכם היטב בימי החורף הגשומים וימנע חדירת מים למבנה.

בדקו את הגג באופן עצמאי, גם אם הוא עבר זיפות או איטום בשנה החולפת

עלו לגג ובדקו אם יש בו סדקים, כיוון שהם מהווים מקור לחדירת מים והם פוגעים בשכבת האיטום. כמו כן, חשוב לבדוק אם המרזבים עובדים, שהרי בקיץ המרזבים נוטים להיסתם מעלים או לכלוך רב, לכן שפכו מים ליד המרזבים ובדקו שהמים זורמים. חשוב לציין כי במידה והמרזבים סתומים, המים יכולים להצטבר על הגג, מה שיגרום למים עומדים שיכולים לחלחל לתוך המבנה.

בדקו את גג הרעפים

גג רעפים חזר לאופנה ובגדול בעיקר בקרב בתים פרטיים. דקה לפני רדת הגשמים חשוב לבדוק כי הרעפים מונחים כראוי ללא סדקים. רעף סדוק יכול לגרום לחדיר גשמים למבנה. בכל אופן, אל תנסו לתקן באופן עצמאי רעפים, אלה פנו לבעל מקצוע המומחה לתיקון רעפים.

"טבע גגות" הינה חברה מובילה לתיקון ובדיקת גגות רעפים. צוות עובדי החברה מורכב מגגנים מנוסים הזמינים להעניק לכם שירות אישי, מקצועי ואמין. בשלב הראשוני צוות החברה יבדוק בצורה מקצועית את הגג וימליץ לכם על טיפול מקצועי על פי סוג הבעיה וסוג הרעפים המותקנים.